„Mikołajki dla Mukoludków”

28-11-2015

„Mikołajki dla Mukoludków”

28.11.2015r grupa wolontariuszy z Gimnazjum Nr 1 wyruszyła do najchętniej odwiedzanych sklepów w Rabce-Zdroju m. in do „Adasia”, „Małgosi”, „Steskala”, „Lewiatana”, „Carrefoure’a” i „Turbacza”, aby zebrać słodycze na prezenty dla ,,Mukoludków” oraz środki pieniężne na ich terapię. W tej akcji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły jak również z innych rabczańskich placówek.

Za sprawną organizację oraz przydział poszczególnych grup osób do sklepów odpowiadał Szkolna Rada Uczniowska: Anna Pyka oraz Łukasz Chlebek, nad którymi czuwał opiekun Pan Grzegorz Moskal.

Dziękujemy Zarządowi Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oraz naszej Pani Dyrektor za możliwość wzięcia udziału w tej akcji. Cieszymy się, że mogliśmy ( co prawda nie bezpośrednio) podarować radość tylu chorym dzieciom. To dla nas naprawdę cenny prezent.

Antoni Kowalczyk kl.IIIa

strona Gimnazjum