Gimnazjum Nr 1  Rabka-Zdrój

 im. Obrońców Poczty Polskiej  w Gdańsku

 ul. Jana Pawła Ii  40, Rabka-Zdrój  34-700 

  tel/fax (0-18) 26-76-721, 

e-mail:  gimnazjum.rabka@wp.pl 

„Wesołych świąt”

 

 >> strona główna <<


 

   

22-12-2015

„Wesołych świąt”

22 grudnia, w naszej szkole odbyły się jasełka połączone z refleksyjnym montażem słowno-muzycznym, ale to nie wszystko, jeśli chodzi o przygotowania do najpiękniejszych świąt w roku-Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas uroczystości widownia mogła przenieść się do zwykłego polskiego domu, w którym toczyła się dyskusja na temat wędrówki Świętej Rodziny do Betlejem. Dzieci zapewniały, że gdyby Jezus miał narodzić się tutaj i teraz, nie zabrakłoby dla niego miejsca. W tym momencie rozmowę przerywa wizyta dwóch bezdomnych. Rodzina bez wahania przyjmuje ich pod dach, rozpoczynają wigilię czytaniem pisma świętego, łamaniem się opłatkiem i kolędowaniem wraz z śpiewającym w tle zespołem Consonans. Na koniec, uczniowie recytowali refleksyjne wiersze, a przewodnicząca Szkolnej Rady Uczniowskiej złożyła
na ręce Pani Dyrektor życzenia i podziękowania za dobry rok.

Refleksja wypływająca z jasełek jest piękna i motywuje do pomocy innym, którzy w ten szczególny czas, z różnych powodów, nie mogą cieszyć się świąteczną atmosferą. Ale gdyby to do naszych drzwi zapukali bezdomni, czy potrafilibyśmy otworzyć?

W tym roku, wspólnie ze szkołami z Lublińca, Vitkova i Kiskunfelegyhazy realizujemy niemieckojęzyczny projekt Erasmus+. Jednym z jego elementów było napisanie i wysłanie sobie nawzajem życzeń.
3 grupy „projektowiczów” kierowane przez Panią Agnieszkę Klimasarę stworzyły piękne, ozdobne,
ręcznie robione kartki.

Antoni KOWALCZYK kl IIIa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  strona Gimnazjum