Gimnazjum Nr 1  Rabka-Zdrój

 im. Obrońców Poczty Polskiej  w Gdańsku

 ul. Jana Pawła Ii  40, Rabka-Zdrój  34-700 

  tel/fax (0-18) 26-76-721, 

e-mail:  gimnazjum.rabka@wp.pl 

"Uczniowie klas III na zajęciach w Technikum"

 

>> strona główna <<


 

   

"Uczniowie klas III na zajęciach w Technikum"

   

9 lutego uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, podczas których zapoznali się z ofertą edukacyjną  szkoły.
W czasie różnorodnych zajęć mogliśmy np. zamontować własną, prowizoryczną, ale działającą sieć komputerową. To wcale nie proste, ponieważ nie wymaga tylko  pracy ze wzrokiem utkwionym w ekran monitora, ale i fizycznej - przy rozplątywaniu kabli i wpinaniu ich w odpowiednie miejsca.
Kolejnym, najbardziej emocjonującym warsztatem, były zajęcia z reklamy. Tutaj uczniowie technikum przeprowadzili wśród nas casting na… prezentera. Kto wygrał? Wszyscy!
Dowiedzieliśmy się, że praca za i przed kamerą wymaga nie tylko kreatywności, ale przede wszystkim znajomości skomplikowanych komputerowych tricków potrzebnych do obróbki zdjęć.
Na koniec, wzięliśmy udział w warsztatach budowlanych. Brzmiało to trochę strasznie(przecież nie będziemy dźwigali cegieł), ale w rzeczywistości okazało się, że to w 90% praca przed komputerem. Prawie jak na lekcjach informatyki  tylko, że przy sprzęcie, którego używają profesjonaliści.
Warto dodać, że technikum nie jest zdominowane przez panów. Wiele dziewczyn uczyło nas na warsztatach z budownictwa, a wśród uczennic z elektrotechniki jest  absolwentka naszego Gimnazjum.
Podsumowując, warsztaty były bardzo ciekawym przeżyciem i z pewnością pomogły wielu uczniom klas 3 w podjęciu odpowiedniej decyzji związanej z wyborem  szkoły średniej.

 

Antoni Kowalczyk

 

Dyskoteka

 

Dyskoteka

 

Dyskoteka

 

 

>> strona główna <<