Gimnazjum Nr 1 Rabka-Zdrój

im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

ul. Jana Pawła II  40, 34-700 Rabka-Zdrój
tel/fax: (0-18) 26-76-721
e-mail: gimnazjum.rabka@wp.pl

Integrujące spotkanie uczniów w Krzyżowej

>> strona główna <<

Integrujące spotkanie uczniów w Krzyżowej
z Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju i z Gimnazjum w Murrhardt.

   

Współpraca szkół z Rabki-Zdroju i Murrhardt rozwija się bardzo owocnie. Kolejne przyjacielskie i programowe spotkanie odbyło się w dniach 22.02.2016-26.02.2016 w Krzyżowej, w Fundacji Krzyżowa Dla Porozumienia Europejskiego. Organizatorem wyjazdu było Gimnazjum Nr 1 z Rabki-Zdroju. Uczniowie naszego Gimnazjum i trójka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Uzdrowiskowych mieli możliwość bliżej poznać się z uczniami Heinrich- von -Zügel Gimnazjum z miasta partnerskiego w Murrhardt w Niemczech.

Przedsięwzięcie, które nosiło nazwę "Europa bez granic" Poznanie kraju sąsiada, miało na celu zacieśnienie wzajemnych stosunków oraz pogłębienie wzajemnych relacji między uczniami, jak i kadrą pedagogiczną szkół miast partnerskich.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach językowo-integracyjnych, warsztatach o tematyce ekologicznej pt. "Zrównoważony rozwój" oraz warsztatach kreatywnych. W czasie zajęć młodzież nauczyła się pracy w grupie, a także była zmotywowana do używania języków obcych. W ramach programu odwiedzili miejsce pamięci Muzeum Groß-Rosen w Rogoźnicy oraz mieli możliwość obejrzenia wystawy plenerowej "Odwaga i pojednanie", poświęconej historii pojednania narodu polskiego i niemieckiego po zakończeniu II wojny światowej. Zajęcia dotyczące tragicznej przeszłości obu narodów były wspaniałą lekcją historii i skłaniały do głębokiej refleksji. Młodzież uczestniczyła także w wyjeŸdzie do Wrocławia, europejskiej stolicy kultury 2016 roku. Wycieczka była bardzo kształcąca i obfitowała w wiele atrakcji (obejrzenie Panoramy Racławickiej, Rynku oraz Afrykarium we wrocławskim ZOO), pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Poprzez wspólną pracę podczas warsztatów, wycieczek i rozgrywek sportowych młodzież miała okazję wzajemnie się poznać, wymienić doświadczenia oraz przełamać bariery językowe i kulturowe. Uczniowie Gimnazjum Nr 1 przygotowali prezentację multimedialną o bogatej ofercie edukacyjnej swojej szkoły, atrakcjach miasta Rabki-Zdroju oraz walorach turystycznych naszego kraju, która została przedstawiona podczas wieczoru polsko-niemieckiego.

Wszystkie zajęcia i warsztaty przebiegły w tak miłej i przyjaznej atmosferze oraz wzbudzały tyle pozytywnych emocji, iż obydwie strony postanowiły kontynuować udaną i korzystną współpracę, czego efektem było wstępne opracowanie programu kolejnego spotkania w roku szkolnym 2016/2017.

 

Serdeczne podziękowanie dla sponsorów wyjazdu.

Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele oraz Dyrekcja Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju jesteśmy bardzo wdzięczni naszym licznym sponsorom, ponieważ dzięki ich hojności mogliśmy uatrakcyjnić nasze uczestnictwo w tak wspaniałym projekcie, zbliżającym mieszkańców miast partnerskich. Podziękowania kierujemy do niniejszych przyjaciół szkoły:

1. FUNDACJI ROZWOJU REGIONU RABKA
2. JANA WÓJCIAKA- TRANSMARINO SPÓŁKI Z O.O.
3. KRYSTYNY CHLEBEK - Z.P.H.U KRYSTI EXPORT IMPORT
4. STUDIA WIK S.C. - KRZYSZTOFA ŁOPATY, MARII ŁOPATY
5. PIOTRA WÓJCIAKA - FIRMY USŁUGOWO-TRANSPORTOWEJ PETRA-TRANS.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zacieśnienie więzi miast i szkół partnerskich, włączając się w to przedsięwzięcie, składamy serdeczne podziękowania!

Jak mówił Jan Paweł II: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Państwa ofiarność umożliwiła nam zrealizowanie oraz uatrakcyjnienie zamierzonych działań i była ogromnym wkładem w rozwój i edukację naszej młodzieży.

Rada Rodziców Gimnazjum Nr 1 w Race-Zdroju
Dyrekcja Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju
Anna Kościelniak – koordynator wyjazdu
 


>> strona główna <<