Spotkanie z autorką Anną Rudzińską w Gimnazjum Nr 1

Spotkanie z autorką Anną Rudzińską w Gimnazjum Nr 1

W dniach 28 kwietnia i 12 maja 2016r. w Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie uczniów z Panią Anną Rudzińską, autorką książki "Ocalić ich pamięć', z którą szkoła współpracuję od dawna organizując uroczystości rocznicowe związane z II wojną światową.

Pani Anna Rudzińska w swojej książce opisuje wybuch wojny w Rabce i na Podhalu oraz przedstawia wspomnienia ludzi o tamtych okrutnych czasach. Książka jest napisana bardzo ciekawie, "z potrzeby serca" i upamiętnia osoby walczące na terenie Rabki i okolic w czasie II wojny światowej oraz u boku gen. Maczka w Europie Zachodniej. Dla uczniów naszej szkoły spotkanie z autorką, możliwość rozmowy, wysłuchanie fragmentów książki, obejrzenie wielu niepublikowanych jeszcze zdjęć z archiwum autorki, było wzruszającą lekcją patriotyzmu.