Gimnazjum Nr 1 Rabka-Zdrój

im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

ul. Jana Pawła II  40, 34-700 Rabka-Zdrój
tel/fax: (0-18) 26-76-721
e-mail: gimnazjum.rabka@wp.pl

Wycieczka do Warszawy

>> strona główna <<

Wycieczka do Warszawy

W dniach 16-18 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Pod opiek± pani Małgorzaty Rypel, p.Beaty Orzeł, p.Elżbiety ¦wider oraz p.Renaty Moskały i p.Teresy Pietrzak gimnazjali¶ci zobaczyli, jak ze zburzonego do gruzów miasta powstała innowacyjna, nowoczesna metropolia.

DZIEŃ 1:

Wyjechali¶my z Rabki o godzinie5:00. Podróż do stolicy minęła szybko i już w okolicach południa rozpoczęli¶my zwiedzanie Sejmu i Senatu . Krótkieprzej¶cie po parlamencie było bardzo interesuj±ce. To ważne, aby wiedzieć gdzie i jak zapadaj± decyzje dotycz±ce naszego kraju.

Następnie udali¶my się do Muzeum Powstania Warszawskiego. To niezwykłe miejsce, które stanowi skarbnicę wiedzy o Warszawie. Żeby zrozumieć to miasto, należy się tam udać. Każdy uczestnik wycieczki mógł wybrać indywidualn± ¶cieżkę zwiedzania. Obejrzeli¶my m.in. film o przebiegu Powstania Warszawskiego oraz wystawę pt: "Sala Małego Powstańca". Weszli¶my także do specjalnie zaprojektowanego bunkra i tunelu.

Po długim dniu zwiedzania nadszedł czas na obiadokolację. Zjedli¶my w restauracji Rewers w pobliżu Biblioteki UW a potem udali¶my się do hotelu Aramis na Mokotowie.

DZIEŃ 2:

O 8 rano byli¶my już gotowi do zwiedzania. Na pierwszym miejscu znalazł się Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Otrzymali¶my tam sporo ciekawych zadań testowych zwi±zanych z histori± tego miejsca. Ponadto, nasz kolega miał szansę przebrać się w tradycyjny strój z epoki. Wizytę w tym barokowym pałacu będziemy bardzo wesoło wspominać!

Następnie nadszedł czas na Stare Miasto. Odbyli¶my dług±, lecz ciekaw± lekcje historii w Zamku Królewskim. Obrazy takie jak "Rejtan-upadek Polski" czy "Konstytucja 3. Maja" znane nam dot±d z kart podręczników okazały się być jeszcze bardziej imponuj±ce na żywo. Zwiedzanie zwieńczył film o zamku, który został odbudowany, cegła po cegle.

Potem przeszli¶my na Rynek. Naszym oczom ukazały się piękne kamienice oraz legendarna Kolumna Zygmunta. Podczas 2-godzinnego spaceru zobaczyli¶my w zasadzie wszystko, co do zaoferowania ma "starsza" czę¶ć Warszawy.

DZIEŃ 3:

Dzień pożegnania ze stolic± rozpoczęli¶my od zwiedzania Parku Łazienkowskiego wraz z Pałacem na wodzie. Mogłoby się wydawać, że to miejsce jest przereklamowane-nic bardziej mylnego.

Po wizycie w ulubionym miejscu króla Poniatowskiego udali¶my się do ulubionego miejsca innego króla-króla polskiego futbolu-Roberta Lewandowskiego. Zwiedzali¶my PGE Narodowy. Dowiedzieli¶my się wielu ciekawostek na temat zaplecza polskiej piłki nożnej np.: gdzie po meczu siada najlepszy i najgorszy zawodnik.

Wisieńk± na torcie naszej wycieczki był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Ze szczytu mogli¶my podziwiać nasz± piękn± stolicę. Obraz wieżowców, kamienic, zamku i ogólnie cało¶ci daje poczucie, że możemy być dumni.

Niestety, o 14 musieli¶my już wracać. Wszystko co dobre kiedy¶ się kończy. Bardzo dziękujemy paniom organizatorkom za ¶wietnie, wspólnie spędzone chwile.
>> strona główna <<