Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

01-09-2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września skończyły się wakacje i rozpoczęło 10 miesięcy nauki w szkole. Z dużą dawką optymizmu i radości,
którą otrzymaliśmy w homilii na mszy świętej w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
ustawiliśmy się w grupach na placu przed szkołą.

Na uczniów czekało ciepłe powitanie Pani Dyrektor. Pierwsza klasa gimnazjum to okres trudnych zmian.
Trzeba przyzwyczaić się do nowego systemu, nowych twarzy i nowej ilości obowiązków,
ale aklimatyzacja musi przebiegać świetnie. Przypominamy, że szczycimy się dwoma Certyfikatami Bezpiecznej Szkoły.

Życzymy udanych trzech lat w Gimnazjum Nr 1!

Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego nie mogło zabraknąć hołdu dla ofiar, rozpoczętej 77 lat temu, II Wojny Światowej.
To tragiczne zdarzenie uczciliśmy minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów i zniczy pod tablicą pamiątkową
naszego Patrona Szkoły Obrońców Poczty Gdańskiej.

Uroczystą inaugurację uświetnił występ zespołu "Consonans" oraz wiersz wykonany przez koleżankę Aleksandrę Baran.

Po uroczystości pierwszoklasiści zostali także sfotografowani wraz ze swoimi wychowawcami i dyrekcją.

WITAMY  W SZKOLE, ŻYCZYMY POWODZENIA!