Małopolska Noc Naukowców

30-09-2016

Małopolska Noc Naukowców

Jak co roku 50 uczniów głównie z klas drugich i trzecich wybrało się do Krakowa, aby "spotkać się z nauk±" w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku postanowili¶my skorzystać z oferty Uniwersytetu Jagiellońskiego i odwiedzili¶my Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Wydział Matematyki UJ.

Uczniowie uczestniczyli w wykładach pt. "Fizyczne rozmaito¶ci" oraz "Laboratorium Frankensteina", które przybliżyły prawa i zjawiska fizyczne słuchaczom. Następnie na wydziale matematyki uczniowie uczestniczyli w warsztatach "pt Symulacje giełdy papierów warto¶ciowych", gdzie każdy uczeń mógł poczuć się jak prawdziwy makler lub spróbować swoich sił podczas programowania własnej gry komputerowej.

W tym roku nasze dwie koleżanki z klasy drugiej Ania Pustelnik (II c) i Julia Zych (II b) brały udział w konkursie plastycznym pt "Ja naukowiec" zorganizowanym w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. Poniżej przedstawiamy ich prace plastyczne.