Dzień Edukacji Narodowej

14-10-2016

Dzień Edukacji Narodowej

W szkolnej tradycji 14. października jest wyjątkową datą. Tego dnia, w murach naszej szkoły- Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Rabce-Zdroju- miała miejsce ważna uroczystość: ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Część oficjalna pasowania została poprzedzona krótkim przemówieniem Pani Dyrektor, która skierowała w tym dniu
- Dniu Edukacji Narodowej - wiele ciepłych słów zarówno do nauczycieli , uczniów jak i obecnych rodziców.
Po części oficjalnej uroczystym ślubowaniu na Sztandar Szkoły i odśpiewaniu Hymnu Szkoły pierwszoklasiści podziękowali
za włączenie ich do społeczności uczniowskiej.

W drugiej części akademii uczniowie zaprezentowali część artystyczną poświęconą dokonaniom Komisji Edukacji Narodowej oraz wyrazili słowami poezji i cytatów wdzięczność za przekazywaną przez nauczycieli wiedzę .
Mocnym akcentem uroczystości był występ zespołu wokalnego Consonans , który dostarczył kolejnych, niezapomnianych wzruszeń.

Na zakończenie części artystycznej uczniowie klas pierwszych oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim pracownikom naszej szkoły serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.