Gimnazjum Nr 1 Rabka-Zdrój

im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

ul. Jana Pawła II  40, 34-700 Rabka-Zdrój
tel/fax: (0-18) 26-76-721
e-mail: gimnazjum.rabka@wp.pl

Święto Niepodległości w naszej szkole

>> strona główna <<

10-11-2016

Święto Niepodległości w naszej szkole

W przeddzień narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z towarzyszeniem pocztu sztandarowego. Obecne było na niej Grono Pedagogiczne wraz z Dyrekcją oraz cała społeczność uczniowska. Najpierw uczniowie (harcerki - Julka Śmietana i Ala Karkula oraz Szymek Skorupski i Przemek Rola) wspominali splot wydarzeń historycznych, który doprowadził nasz naród do posiadania na nowo własnych granic.

Następnie przenieśliśmy się w czasy 20-lecia międzywojennego. W legendarnej warszawskiej kawiarni "Mała Ziemiańska" znakomite towarzystwo (damy: Magda Nowak, Ania Figura, Ola Miśkowiec i dżentelmen Michał Sroka) w szykownych strojach z epoki, przy herbacie i ciasteczkach, toczyło dysputę o kształcie i działaniu nowo powstałej Niepodległej - o II Rzeczpospolitej. Wszystkiemu przysłuchiwała się prezenterka Polskiego Radia, Iza Miśkowiec. Piękne dekoracje pędzla Leszka Zachary, wspaniała oprawa muzyczna niezawodnego szkolnego chóru "Consonans" (zaskoczeniem dla wszystkich okazała się solowa partia Łukasza Filasa) oraz wizualizacja multimedialna (podziękowania dla Janka Pękali) bardzo dobrze podkreślały prezentowane na scenie treści.

Niespodzianką był pełen gracji i lekkości występ tancerzy - Oli Macioł i Mikołaja Bednarczyka - którzy dla publiczności wykonali tango. Na koniec usłyszeliśmy przebój "Miłość ci wszystko wybaczy" Hanki Ordonówny (w jej roli świetna solistka Ania Pustelnik).

 

 


>> strona główna <<