Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

Uroczyste Ślubowanie klasy IA

`28-09-2017

Uroczyste Ślubowanie klasy IA

Dzień 28 września 2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy IA
W tym historycznym dniu po 17 latach przerwy, odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci
na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rabce Zdroju. Prowadząca powitała zaproszonych gości:
dyrekcję szkoły, przedstawiciela gminy, nauczycieli i rodziców,
a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy 1 A.

Pierwszoklasiści wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję.
Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem.
Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili,
iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Po złożeniu ślubowania Dyrektor Szkoły pani mgr Wanda Macioł -Urbańczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pani Dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klasy 1 A zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawcę klasy panią mgr Danutę Schmidt. Na zakończenie uroczystości wystąpił szkolny chór prowadzony przez panią mgr Beatę Michałek. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Uroczystość ślubowania klasy I A przygotowały: pani Danuta Schmidt, pani Bogusława Wójciak pani Beata Michałek.
Serdecznie dziękujemy także za pomoc pani Ewie Kulce nauczycielom i uczniom,
którzy pomogli w urządzaniu i dekorowaniu sali.