Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

14-10-2017

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju

Dnia 13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości - pani dyrektor Wandy Macioł-Urbańczyk, pani wicedyrektor Haliny Macioł, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli rodziców oraz uczniów. Następnie prowadzący apel przypomnieli informacje o powstaniu Komisji Edukacji Narodowej, którą można nazwać pierwszym na świecie ministerstwem oświaty.

W dalszej części uczniowie przedstawili kilka humorystycznych scenek sytuacyjnych z życia "wesołej szkoły". Następnie na scenie pojawił się dziennikarz, w którego rolę brawurowo wcielił się uczeń klasy II c, Tomasz Miśkowiec. Reporter przeprowadził z uczniami wywiad na temat ich życia szkolnego i przedmiotów nauczanych w "Jedynce". Rozbawiona młodzież odpowiedzi udzielała. śpiewająco, wykonując fragmenty popularnych piosenek. Następnie członkowie szkolnego zespołu wokalnego Consonans zaśpiewali nauczycielom utwór "Przepraszamy Was za wszystko" oraz wzruszającą piosenkę "Małe tęsknoty", która została zadedykowana wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji ich święta. W dalszej kolejności głos zabrała przewodnicząca samorządu szkolnego, Anna Pustelnik, która podziękowała pedagogom za trud włożony w kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Wanda Macioł-Urbańczyk złożyła najlepsze życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom.

Program artystyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej został przygotowany przez panie Małgorzatę Ziębę oraz Beatę Michałek.