Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

ul. Jana Pawła II  40, 34-700 Rabka-Zdrój
tel/fax: (0-18) 26-76-721
e-mail: gimnazjum.rabka@wp.pl

SUKCESY LITERACKIE UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY

>> strona główna <<

20-11-2017

 

SUKCESY LITERACKIE UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY

 

Dokładnie rok temu, 19 listopada 2016 r., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu i Prezydenta RP Andrzeja Dudy, został proklamowany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ramach obchodów pierwszej rocznicy tego wydarzenia Stowarzyszenie "Róża" i Fundacja Serca Jezusa ogłosiły Ogólnopolski Konkurs "Jezus Chrystus naszym Królem".

W kategorii literackiej tegoż konkursu wzięły udział trzy uczennice rabczańskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku: Martyna Wójciak z kl. VII a, Magdalena Kluska i Anna Kopeć z kl. II b. Martyna i Magda napisały wiersze, których odbiorc± lirycznym jest Chrystus Król, natomiast Ania zredagowała wspaniałe opowiadanie wzbogacone o dialogi, opisy przeżyć wewnętrznych i elementy charakterystyki. Prace naszych uczennic zachwyciły jury. Anna Kopeć zajęła I miejsce w kategorii literackiej, w grupie wiekowej klas gimnazjalnych, natomiast Magdalena Kluska w tej samej kategorii zajęła III miejsce! S± to wielkie osi±gnięcia naszych gimnazjalistek - zważywszy na fakt, że na konkurs nadesłano niemal 600 prac z około 100 szkół i przedszkoli z terenu całej Polski.

Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się w sobotę 18 listopada o godz. 9.00 w Auli Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia podczas Ogólnopolskiego spotkania czcicieli Chrystusa Króla "Dzi¶ i jutro dzieła intronizacji". Anna Kopeć i Magdalena Kluska odebrały dyplomy i nagrody z r±k biskupa Stanisława Jamrozka - delegata KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych, który obj±ł konkurs patronatem honorowym. W uroczysto¶ci uczestniczyły również mamy naszych gimnazjalistek oraz ich polonistka.

Po oficjalnych uroczysto¶ciach Ania Kopeć wraz z mam± i opiekunk± udzieliły wywiadu do tygodnika katolickiego "Niedziela". Artykuł będzie zamieszczony w małopolskim dodatku do tego czasopisma, które będzie można będzie nabyć w parafiach w niedzielę 3 grudnia.

Uczennice przygotowały prace pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Małgorzaty Zięby.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

M. Zięba

 

 


>> strona główna <<