Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

ul. Jana Pawła II  40, 34-700 Rabka-Zdrój
tel/fax: (0-18) 26-76-721
e-mail: gimnazjum.rabka@wp.pl

SZLACHETNA PACZKA 2017

>> strona główna <<

21-12-2017

 

SZLACHETNA PACZKA 2017 PODSUMOWANIE I PODZIĘKOWANIE

 

Szanowna Pani Dyrektor, szanowna Pani Wicedyrektor, czcigodny Księże Andrzeju, wielebne Siostry Zakonne, szanowni Państwo Nauczyciele, kochani Uczniowie, drodzy Rodzice naszych uczniów, droga Rodzino i Przyjaciele!

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi" - nie mogę rozpocząć mojej wypowiedzi od innych słów niż właśnie te, które wypowiedział nasz wielki rodak, św. Jan Paweł II.

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie, jesteśmy "wielcy", ponieważ biorąc udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka", podzieliliśmy się z osobami będącymi w potrzebie i pokrzywdzonymi przez los swoim drogocennym czasem, którego ciągle nam brakuje, swoim uśmiechem, który często rozświetla mroki życia, dobrym spojrzeniem, wsparciem okazywanym sobie nawzajem, wzajemną współpracą, podzieliliśmy się miłością, miłosierdziem, wreszcie - podzieliliśmy się środkami materialnymi!

Kilka tygodni temu wraz z przewodniczącą samorządu szkolnego oraz z przewodniczącymi klas IV - VII, a także z przewodniczącymi klas gimnazjalnych, zdecydowaliśmy się pomóc starszemu, schorowanemu małżeństwu z okolic Suchej Beskidzkiej. Rodzina potrzebowała kołdry, odkurzacza i środków czystości. My na ich apel odpowiedzieliśmy w sposób niezwykły, spełniając nie tylko ich prośby, ale także marzenia, o których nawet nie wspomnieli. Szanowni Państwo, w zbiórce organizowanej w naszej szkole w dniach 27 listopada - 8 grudnia 2017 r. udało się nam uzyskać aż 1144 zł! Za zebrane pieniądze młodzież gimnazjalna zakupiła kołdrę, poduszki, kilka kompletów pościeli, kosmetyki oraz inne produkty. Ponadto w tych samych dniach gromadziliśmy w naszej szkole artykuły spożywcze, środki czystości i inne prezenty. Z całego serca dziękuję wszystkim uczniom, ich rodzicom, a także nauczycielom, pracownikom szkoły, mojej rodzinie i przyjaciołom oraz osobom anonimowym - za każdy najdrobniejszy gest wykonany w związku z tą akcją, wykonany w kierunku tego starszego małżeństwa - za "gest" w sensie dosłownym i przenośnym! Dziękuję za każdą dłoń chętną do pracy - do robienia i noszenia zakupów, do pakowania i noszenia paczek! Dziękuję za każdą złotówkę i za każdy produkt, który przynieśliście do naszej szkoły! Dziękuję wreszcie za wsparcie duchowe i za modlitwę! Dziękuję także rodzicom, którzy zechcieli zawieźć paczki do magazynu Szlachetnej Paczki znajdującego się w Grzechyni k/Suchej Beskidzkiej.

Kilka dni temu otrzymałam od wolontariuszki mailową relację z odebrania paczek przez rodzinę, której pomogliśmy. Dowiedziałam się, że obdarowana przez nas Pani Maria była wzruszona i zszokowana, widząc dwanaście, a nie na przykład dwie czy trzy paczki! Wzruszył ją także fakt, że prezenty zostały w dużej mierze zakupione przez uczniów. Ponadto paczki zostały w przepiękny sposób zapakowane i ozdobione przez naszych gimnazjalistów, którzy poświęcili na całą organizację akcji NIEJEDNO POPOŁUDNIE. Kochani, jestem Wam niezmiernie wdzięczna! Serce rośnie, gdy patrzy na tak wspaniałą, ofiarną, hojną, bezinteresowną i radosną młodzież, na tak kochane dzieci!

Dziękuję Wam serdecznie! Bóg zapłać!

Wam, Waszym Rodzicom, Szanownej Dyrekcji i Nauczycielom, składam najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe! Niech Boża Dziecina rozłoży Swe rączki i Nam wszystkim błogosławi! Niech błogosławi również małżeństwu, któremu pomogliśmy. Bądźmy pewni, że dzięki nam ich tegoroczne święta będą piękniejsze.

Małgorzata Zięba

 

 


>> strona główna <<