Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

ul. Jana Pawła II  40, 34-700 Rabka-Zdrój
tel/fax: (0-18) 26-76-721
e-mail: gimnazjum.rabka@wp.pl

XXV Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Serduszkowy wiersz"

>> strona główna <<

28-02-2018

 

XXV Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Serduszkowy wiersz"

 

W ¶rodę 28 lutego br. w Bibliotece Miejskiej naszego miasta odbył się finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Serduszkowy wiersz". Wraz z opiekunkami, udały się tam klasy II b i III a, a w¶ród nich wyróżnieni w tym konkursie uczniowie z naszej szkoły.

Zebranych przywitała dyrektor placówki, Pani Anna G±sior, która przybliżyła historię tego walentynkowego konkursu oraz przedstawiła tegorocznego jurora. W tym roku prace oceniał Pan Piotr "Kuba" Kubowicz - ¶piewak operowy, aktor oraz kompozytor.

Zwi±zany z Rabk±, bo tutaj się urodził i wychowywał, Artysta muzyk± zajmuje się od trzynastego roku życia. Po ukończeniu szkoły podstawowej i rabczańskiego liceum studiował na Wydziale Wokalnym Gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie ¶piewu. Jako student dużo podróżował razem z Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego, w którym był solist±. W 1977 roku wzi±ł udział w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antoniego Dworaka w Karlovych Varach i zdobył III nagrodę. Od 1978 roku pracował jako wokalista w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po rozstaniu z Teatrem Muzycznym, współpracował jeszcze z Zespołem Estradowym Marynarki Wojennej w Gdyni oraz z zespołem Radar w Warszawie. Kolejnym ważnym etapem w karierze zawodowej były występy w wiedeńskiej Operze Kameralnej, jednak ostatecznie Piotr "Kuba" Kubowicz wrócił do Polski i od 1997 roku zwi±zany jest z Piwnic± pod Baranami, gdzie jako ostatni artysta został przyjęty przez Piotra Skrzyneckiego. Spełnieniem jego marzeń było również zagranie na scenach teatralnych; Piotr "Kuba" Kubowicz przez jaki¶ czas pracował również w Teatrze Lalek "Rabcio". Artysta wci±ż tworzy i występuje, ł±cz±c różne muzyczne gatunki i ¶piewaj±c stare piwniczne pie¶ni.

Punktem kulminacyjnym walentynkowego konkursu było ogłoszenie wyników, odczytanie przez Pani± Burmistrz i Jurora fragmentów nagrodzonych i wyróżnionych wierszy oraz wręczenie nagród.

W¶ród nagrodzonych znaleĽli się uczniowie naszej szkoły:

 

Klaudia Adamiec - I miejsce
Dawid Filas  - wyróżnienie
Gabriela Rapacz  - wyróżnienie
Karolina Stolarczyk - wyróżnienie

 

SERDECZNE GRATULACJE!

Hanna Kordeczka, kl. II b

 

 


>> strona główna <<