Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

O smogu rozmawiamy od dziecka

24-04-2018

O smogu rozmawiamy od dziecka

24 kwietnia na zaproszenie ekodoradcy Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Stanisława Kiersztyna i komendanta Straży Miejskiej Kazimierza Zapały, w galerii "Pod Aniołem" odbyło się spotkanie z pierwszoklasistami naszej szkoły na temat ochrony powietrza. Dzieci dowiedziały się, czym jest smog, jak powstaje i co robić, żeby go nie było. Uczniowie usłyszeli o szkodliwo¶ci zanieczyszczonego powietrza i o tym, jak wpływa na nasze zdrowie. Prelegenci wyja¶niali im, jak ważna jest też odpowiednia segregacja odpadów i pokazali, jak działa kamera termowizyjna. Dzieci chętnie słuchały tego, co urzędnicy mieli im do powiedzenia, same miały wiele pytań i chętnie wł±czały się w dyskusję, wykazuj±c się swoj± wiedza na ten temat.

Wiecej informacji na stronie rabka.pl

Danuta Schmidt