Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

SUPERSTAR 2018

9-06-2018

Sprawozdanie z Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej

W dniu 8 czerwca 2018 w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się finał III Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej SUPERSTAR 2018. Organizatorem konkursu było Koło Jordanów/Oddział Katowice PSNJN. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Burmistrz Rabki - Zdroju, Instytut Austriacki Kraków , Goethe-Institut w Krakowie oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE w Warszawie.

Wykonawcy mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz muzycznymi. Naszą szkołę-Szkołę Podstawową Nr 1 - reprezentowały w finale trzy uczennice :Karolina Czyszczoń oraz Julia Bucka z klasy drugiej gimnazjalnej wystąpiły jako zespół. W kategorii solistów wystąpiła Anna Pustelnik z klasy trzeciej gimnazjalnej. Występ w finale poprzedziły kwalifikacje. Uczennice nagrały przygotowane utwory, które zostały ocenione przez jury i wybrane do etapu końcowego.. Młodzi artyści naszej szkoły otrzymali za wykonanie piosenek wyróżnienia i upominki. Opiekun uczniów pani Anna Kościelniak otrzymała pisemne podziękowanie za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.