Szkoła Podstawowa Nr 1  Rabka-Zdrój

 im. Obrońców Poczty Polskiej  w Gdańsku

 ul. Jana Pawła Ii  40, Rabka-Zdrój  34-700 

  tel/fax (0-18) 26-76-721, 

e-mail:  gimnazjum.rabka@wp.pl 

 

AKTUALNOŚCI

2019/2020

 >> strona główna <<

 


 

11.11.2019

Tomik twórczości plastycznej i literackiej uczniów

 ,,Ojczyzna piórem i pędzlem malowana”. 

 


 

Życzę Ci, Polsko,

by kształt Twój niezmienny pozostał na mapach,

by budził mnie co dzień śpiew ptaków i kwiatów piękny zapach,

żebyś zawsze była nasza, wolna , taka swojska,

bym spytany: ,,Gdzie kraj twój ?”, z dumą odrzekł: ,,Polska!”,

byś nigdy już nie widziała dzieci twych przelewu krwi,

by już tylko szczęśliwie wypełniały się dni,

by Twe lasy, pola, łąki były dla nas niczym raj,

bym nigdy nie przestał kochać swój kraj,

by ogrzewały Cię polskie gorące serca,

byś zawsze dumna była i piękna,

by nie zniszczyła Cię ludzka głupota,

groźna dla narodu jak lawa błota,

by każdy rodak znał kolory polskiej flagi,

by bronić honoru starczyło nam odwagi.

Życzę Ci, Polsko, byś w sercu była każdego Polaka

i nie opuszczała nas do końca świata.

                                                                       Dawid Filas, kl. 8a

 


W 101 rocznicę
odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiamy niepublikowany
do tej pory w Internecie
tomik twórczości uczniów.

 

>> Tutaj link do tomiku<<


Za pomoc w zebraniu odpowiedniej kwoty na druk dziękujemy Radzie Rodziców :-)

 

>> strona główna <<

08.11.2019

"Niezwykła lekcja historii"  >> FOTO galeria

,,Naród, tracąc pamięć, traci życie” (Tukidydes)


 

8 listopada 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rabce-Zdroju wzięli udział w szkolnej uroczystości upamiętniającej 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowała klasa 5 z pomocą koleżanek i kolegów z klasy starszych oraz młodszych.
 


Krótki montaż słowno-muzyczny w formie lekcji historii, przypomniał wszystkim obecnym burzliwe dzieje Naszego Narodu. Występującym na scenie udało się nakreślić klimat minionych czasów oraz przybliżyć trudne momenty dziejowe, a także ogromną radość z odzyskania przez Polaków po 123 latach upragnionej wolności.

 

 

Recytowane nastrojowe wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne będące artystycznym obrazem patriotyzmu Polaków walczących przed laty o wolną Ojczyznę, stały się w tym momencie także wyrazem patriotyzmu współczesnego młodego pokolenia.

Ewa Kurzeja

 >> strona główna <<

06.11.2019

Spektakl "Pchła Szachrajka" w Teatrze Rabcio  >> FOTO galeria

6 listopada dzieci z klas I - III wybrały się wraz z wychowawcami do Teatru Lalek Rabcio na spektakl ,,Pchła Szachrajka"
Pchła Szachrajka Jana Brzechwy to jedna z najbardziej znanych bajek dla dzieci. Błyskotliwa, inteligentna i pełna elegancji tytułowa bohaterka umiejętnie steruje innymi, z właściwą sobie złośliwością wykorzystując słabości otoczenia. Mała Pchła musi jednak w końcu zapłacić za swe wybryki i ostatecznie zmienia się w przykładną oraz godną naśladowania postać.

 


Dzieciom spektakl bardzo się spodobał, a po zakończonym przedstawieniu miały okazję spotkać się z aktorami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Danuta Schmidt

 >> strona główna <<

Zajęcia basenowe "Już pływam" dla klas III  >> FOTO galeria

Mija trzeci miesiąc zajęć na basenie przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowym im. dr. A. Szebestyw Rabce-Zdroju.Projekt jest realizowany w ramach powszechnej nauki pływania „JUŻ PŁYWAM”. Z nauki pływania w naszej szkole w ramach projektu korzysta 22 uczniów klasy III.

 

 

Zajęcia odbywają się w 2 grupach. Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, podniesienie świadomości dzieci z zakresu przestrzegania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk oraz zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki, zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

 

Opiekunowie: Danuta Schmidt, Aleksandra Biedroń

 

Pamiętamy   >> FOTO galeria


Tuż przed Świętem Zmarłych klasa VIII odwiedziła Cmentarz Parafialny, gdzie znajdują się liczne Miejsca Pamięci Narodowej. Spacerując cmentarnymi alejkami uczniowie szukali grobów bohaterów II wojny światowej.

 

 

Uczniowie zapalili znicze na grobie nieznanego żołnierza z czasów II wojny światowej, Jakuba Hojnego – młodego żołnierza, który zginął bohaterską śmiercią w walce z Niemcami w styczniu 1945 roku i kapitana Romana Zwoniczka-Piotrowskiego twórcy i Komendanta Obwodu ZWZ w Rabce.

Małgorzata Rypel

 >> strona główna <<

28.10.2019

 Spotkanie z POLICJĄ  >> FOTO galeria

Dnia 28.10.2019r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Rabce – Zdroju odbyło się spotkanie z panią policjantką. Uczestnikami spotkania byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z klas pierwszych, drugich i klasy trzeciej. Podczas spotkania uczniowie mogli utrwalić poznane już wcześniej na zajęciach zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Ponadto zadawali przybyłej pani funkcjonariusz mnóstwo nurtujących pytań dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Zdobytą wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać w praktyce podczas szkolnych wycieczek, drogi do domu, a także w szkolnym konkursie wiedzy o ruchu drogowym.

 


Pani policjant bardzo dziękujemy za przybycie i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w pracy policjanta.

 

Ewa Kulka

 >> strona główna <<

Jesienny spacer klas pierwszych po Parku Zdrojowym >> FOTO galeria


Korzystając z piękna i uroków polskiej jesieni klasy pierwsze wybrały się na spacer po Rabczańskim Parku. Celem spaceru była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie. Realizując tematy związane z jesienią, klasa 1a oraz 1b zdobytą wiedzę wykorzystała w praktyce. Podczas wspólnego spaceru dzieci zbierały kolorowe liście, rozpoznawały drzewa i zwierzęta zamieszkujące park.

 

 

Ale pięknie!!!

Aneta Rachwał

 >> strona główna <<

 Zajęcia ROBOTYKI   >> FOTO galeria


Robotyka w w naszej szkole? Czemu nie! Kolejny rok zajęć z robotyki - połączenie najwspanialszej zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO dopasowanych do wieku dzieci nasi młodzi programiści uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów.

 

 

To propozycja dedykowana najmłodszym miłośnikom klocków Lego w klasach I - III, szczególnie tym o nieograniczonej fantazji. To również hobby z przyszłością – być może któryś z młodych inżynierów będzie realizował kiedyś swoją pasję zawodowo?

 

Danuta Schmidt

 >> strona główna <<

16.10.2019

 Wycieczka klas II i III na Krzywoń   >> FOTO galeria


16 października 2019 roku klasy II i III wybrały się na Ścieżkę Edukacyjną ,,Uroczysko" na Krzywoniu.

 

Klasa 2a

 

Spacerowaliśmy wyznaczoną leśną ścieżką od przystanku do przystanku podziwiając wiele gatunków rodzimej fauny i flory.

 

Klasa 2b

 

 Czekało na nas oczko wodne, moczary, punkt widokowy, źródełko i studnia oraz wiele atrakcji przyrodniczych.

 

Klasa 3a

 

Po ścieżce oprowadzała nas Pani Przewodnik z Służby Leśnej Leśnictwa Rabka. Przekazała nam informacje m.in. jakie gatunki drzew rosną w okolicznych lasach, jakie ptaki, gady i płazy je zamieszkują. Po wyczerpującej wędrówce zrobiliśmy sobie przerwę na piknik na rabczańskich bulwarach.

red: Danuta Schmidt

 >> strona główna <<

15.10.2019

Dzień BIAŁEJ LASKI  >> FOTO galeria


W dniu 15 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w corocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Białej Laski w rabczańskim Amfiteatrze, który został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Świętej Tereski w Rabce – Zdroju.

 

 


Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać sposoby poruszania się osób niewidomych w codziennym życiu oraz rodzaje białych lasek, z których korzystają. A także zapoznać się z techniką czytania alfabetem Braille’a. Uczniowie mogli sami spróbować odczytać kawałek tekstu ze specjalnych podręczników oraz poczuć jak to jest poruszać się za pomocą białej laski.

red: Ewa Kulka
 

 >> strona główna <<

14.10.2019

Dzień Edukacji Narodowej  -  Uroczysta akademia  >> FOTO galeria

Ślubowanie klas I  >> FOTO galeria

14 października 2019r.to bardzo ważny dzień dla uczniów klas pierwszych. To właśnie dzisiaj nasi najmłodsi uczniowie, stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rabce-Zdroju.

 

 

"Szczególny dziś dzień - święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, uczniów pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę
i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów".

 

Uczniowie klasy 8a oraz 2b przygotowali pierwszą część uroczystości

 

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

(B. Conklin)

Niechaj w dobrym zdrowiu
płyną wasze dni,
niech się staną jawą
wasze piękne sny.


Niechaj trud wasz zawsze
plon obfity da,
niechaj wartość waszą
cała Polska zna.

 

Wiemy, jak wam ciężko
bywa nieraz z nami.
Trudna w szkole praca,
pojmujemy sami.


Lecz choć ciężka droga,
wzniosłe nasze cele.
Serce, co nas kocha,
Niech przebaczy wiele.

 

 

Uroczysta akademia  >> FOTO galeria

 

Druga część apelu w całości poświęcona została klasie 1a i 1b. Uczniowie zaprezentowali wierszyki, piosenki oraz taniec, a po nim dumnie przystąpili do ślubowania i pasowania na ucznia naszej szkoły.  Uczniowie klas I ślubowali w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Rodziców i Dziadków oraz Kolegów ze starszych klas.

 

Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami 14 października 2019r.

Ślubowanie klas I  >> FOTO galeria

Ten wspaniały dzień ślubowania na długo pozostanie w ich w pamięci.

 

Pani Dyrektor mgr Wanda Macioł Urbańczyk pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła samych sukcesów: w klasie wśród rówieśników w szkole jako społeczności wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Podziękowała Wszystkim za tak cenną dotychczasową współpracę i za jej owoce.

 


Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Aneta Kozłowska dołączyła się do życzeń oraz zachęcając dzieci do czytania, wręczyła wszystkim uczniom pamiątkowe książki. Pierwszoklasiści otrzymali również okazjonalne dyplomy i pierwszą legitymację szkolną.

 

Przedstawiciele uczniów klas pierwszych, przekazali Dyrekcji życzenia oraz kwiaty dla wszystkich pracowników szkoły.

 

Uroczystości uczniowie przygotowali pod kierunkiem::

 p. Beaty Orzeł, p. Anety Łukaszka i p. Doroty Sobczyk.

 >> strona główna <<

04.10.2019

Warzywne ludziki klasy I A  >> FOTO galeria

Dnia 04 października 2019 r. uczniowie klasy I A pod kierunkiem p. Anety Łukaszka na zajęciach robili warzywne ludziki. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością i wyobraźnią, aby najpierw pokroić warzywa na większe i mniejsze kawałki, a następnie stworzyć z nich ciekawe stworki. Pełen zabawy czas umilała muzyka jesienna.
 

 

Lekcja była ciekawa i wesoła!!

red: A. Łukaszka

 >> strona główna <<

03.10.2019

Przygoda z TEATREM w tle

>> FOTO galeria autor: Piotr Kuczaj źródło: http://www.gmina.rabka.pl

3 października 2019r. uczennica naszej Szkoły Angelika Worwa wzięła udział w etiudzie teatralnej pt. ,,Opowieść o Księciu Pipo”, która miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju. Wydarzenie to inaugurowało otwarcie wystawy upamiętniającej 80- lecie istnienia rabczańskiego Teatru Lalek ,,Rabcio”.
Występ poprzedziły warsztaty teatralne pt. ,,W krainie Księcia Pipo” prowadzone przez aktorki Teatru Lalek ,,Rabcio”: panią Agnieszkę Kwiatkowską i Krystynę Kachel. W ciągu zaledwie czterech niespełna dwugodzinnych spotkań rabczańska młodzież mogła ,,posmakować teatru” . W czasie zajęć młodzi ludzie zapoznani zostali z podstawowymi zadaniami aktorskimi, dowiedzieli się, na czym polega animacja lalek i form plastycznych oraz współtworzyli etiudę teatralną.

 

autor: Piotr Kuczaj źródło: http://www.gmina.rabka.pl/


Efekt spotkań był zaskakujący; wszyscy widzowie z radością podziwiali poczynania nastoletnich amatorów teatru wraz z doświadczonymi i cenionymi aktorami: Krystyną Kachel, Agnieszką Kwiatkowską, Filipem Bochenkiem i Łukaszem Łęckim. Tło stanowiły elementy cennej scenografii autorstwa Jadwigi Mydlarskiej-Kowal ze spektaklu „Książę Pipo”, którego premiera odbyła się w 1999 roku na deskach teatru Lalek „Rabcio. Wydarzeniu towarzyszyła muzyka autorstwa Pawła Sikory.
Po wystąpieniu kuratorki wystawy pani Elizy Wtorkiewicz-Kalety można było również nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć lalek teatralnych, by jeszcze bardziej poczuć magię teatru.
,,To było dla mnie nowe doświadczenie i wspaniała przygoda” – podsumowała Angelika, kiedy dzieliła się swoimi wrażeniami z koleżankami i kolegami w szkole.
Udział uczennicy w przedsięwzięciu bardzo ucieszył także polonistkę Ewę Kurzeję, która nawiązała współpracę z aktorkami Teatru Lalek ,,Rabcio”, by przyszłości kolejni młodzi miłośnicy teatru mogli zakosztować przygody z teatrem.

 

red: Ewa. Kurzeja

 >> strona główna <<

30.09.2019

 Dzień Chłopaka w naszej szkole   >> FOTO galeria


Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczyny z klasy III wraz z wychowawczynią p.Danutą Schmidt, Aleksandrą Biedroń i Rodzicami przygotowały dla chłopców z okazji ich święta niespodziankę - prezenty i słodkości .

 


Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!
 

Danuta Schmidt, Aleksandra Biedroń

27.09.2019

Wycieczka klasy III do Muzeum Władysława Orkana


W piątek 27.09. 2019r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do pobliskiego Muzeum Władysława Orkana. Na początku wizyty dzieci poznały wiele ciekawych informacji o historii muzeum. Następnie zwiedziły sale tematyczne - wraz z przewodnikiem oglądały wystawy poświęcone historii regionu, tradycjom i dawnym zawodom. Wycieczka była też okazją do zrobienia zdjęć, które będą wysłane na konkurs fotograficzny ,,Szlakiem architektury drewnianej małopolski".

>> FOTO galeria

Pełni emocjonujących wrażeń wróciliśmy do szkoły bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Danuta Schmidt, Aleksandra Biedroń

 >> strona główna <<

27.09.2019

,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” - kolejny sukces!


W piątek 27 września 2019r. nasi uczniowie odebrali w Urzędzie Miasta nagrody za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym ,,Ja za 20 lat”, który został zorganizowany w ramach kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.


Dzieci przygotowywały w czerwcu prace plastyczne oraz literackie. Część literacka pod kierunkiem: polonistki Ewy Kurzei.

  

Nasi wspaniali zwycięzcy to:

1. Klaudia Kacprzak
2. Jolanta Karpierz
3. Szymon Panasiewicz
4. Daria Ptak
5. Alicja Rączka

red:E. Kurzeja

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 

 >> strona główna <<

02.09.2019

Obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

i agresji ZSRR na Polskę
niezwykłą lekcją patriotyzmu nie tylko dla najmłodszego pokolenia rabczan

 

17 września 2019r. mieszkańcy naszego miasta, kombatanci wraz z przedstawicielami władz oraz dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i innych szkół rabczańskich wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych w Rabce-Zdroju z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i agresji ZSRR na Polskę.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji wszystkich walczących oraz poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej, sprawowaną przez księdza dr Pawła Duźniaka w kościele parafialnym p.w. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. W czasie tego nabożeństwa wykład wygłosił dr Paweł Należniak – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

foto: Piotr Kuczaj


Po nabożeństwie odbył się uroczysty przemarsz na cmentarz parafialny przy ulicy Orkana, gdzie przed pomnikiem upamiętniającym bohaterstwo polskich żołnierzy delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

 

foto: Piotr Kuczaj


Z cmentarza uczestnicy uroczystości udali się na deptak przy ul. Jana Pawła II, gdzie Poczty Sztandarowe, kombatanci, przedstawiciele władz i rabczańskiej młodzieży ponownie złożyli hołd oraz wiązanki kwiatów pod pomnikami lokalnych bohaterów poległych w obronie Polski. Tu także odczytano uroczysty Apel Poległych.

 

  

foto: Piotr Kuczaj


O wartości pamięci dotyczącej ważnych dla wszystkich Polaków wydarzeń i ich bohaterów sprzed lat, a także o potrzebie kształtowania postaw patriotycznych zwłaszcza ludzi młodych mówili m.in. pani poseł RP Anna Paluch, pan poseł RP Edward Siarka i pan senator RP Jan Hamerski, a także Burmistrz Rabki-Zdroju pan Leszek Świder i pani Anna Rudzińska. Przemawiający podkreślili zasługi wszystkich walczących i poległych w obronie naszej Ojczyzny, jak również zapewnili o nieustającej wdzięczności i narodowej pamięci starszego i młodszego pokolenia Polaków.

 

foto: Piotr Kuczaj


Ostatnia część obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rabce-Zdroju. Spotkanie dzieci i młodzieży z przedstawicielami władz i kombatantami oraz ich rodzinami zakończyło się wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni żołnierskich, płynących prosto z serca.
To była niezwykła lekcja historii zwłaszcza dla najmłodszego pokolenia.

Tekst: Ewa Kurzeja

>> FOTO galeria  autor: Piotr Kuczaj

źródło: www.gmina.rabka.pl

 >> strona główna <<

 

02.09.2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

w Szkole Podstawowej Nr 1


Program:

- 8:00 Uroczysta Msza Święta w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus
- 9:00 Szkolne uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020

 

Pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego zadzwonił 02.09.2019 w poniedziałek o godz. 9:00. Otwierając nowy rok szkolny Pani dyrektor mgr Wanda Macioł–Urbańczyk zapewniła uczniów jak i rodziców że znaleźli się w szkole, która odpowiednio zadba o wszechstronny rozwój ich dzieci. W placówce przyjaznej, bezpiecznej z certyfikatem "Bezpiecznej Szkoły".
 

     


Dyrektor  przywitała wszystkich Uczniów a szczególnie ciepło tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Gorąco podziękowała za obecność na inauguracji nowego roku szkolnego Wszystkim Rodzicom a w szczególności Pani Burmistrz
 mgr Małgorzacie Gromali, która również odwiedziła naszą szkołę w tym uroczystym dla całej społeczności szkoły dniu.

Apel rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu Polski.

 

 

80 lat temu wybuchła II wojna światowa. Tamtego dnia, dzieci zamiast szkolnych dzwonków usłyszały huk bomb i wystrzały armat, a wielu Polaków zginęło bohatersko za Ojczyznę. Patroni naszej szkoły – Gdańscy Pocztowcy, broniąc Poczty Polskiej przed znacznie przeważającą liczbą hitlerowców również oddali to co najcenniejsze - swoje życie.


   

Delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła symboliczne znicze pod tablicą upamiętniającą naszych Patronów

 

Następnie uczniowie klasy drugiej przedstawili krótki program artystyczny, w którym powitali w szkolnych progach swoich nowych kolegów, a wesołymi wierszykami starali się dodać im odwagi w pierwszych dniach nauki.


 

Szkoła wita uczniów klas pierwszych i zaprasza do pięknych, przestronnych sal lekcyjnych. Bogaty wybór kół zainteresowań i ciekawa oferta edukacyjna z pewnością zadowoli każdego.

 

Pani Burmistrz Małgorzata Gromala w ciepłych słowach zwróciła się do wszystkich, którzy zgromadzili się na uroczystym apelu. Życzyła wszystkim uczniom, aby każdy znalazł tu swoje miejsce do pielęgnowania własnych pasji i zainteresowań. Rodzicom życzyła spokoju, wytrwałości w tym trudzie Rodzicielskim. Uśmiechu, cierpliwości i wielu sukcesów każdego dnia na cały nowy rok szkolny.

 

>> kliknij aby powiększyć <<

 

>> kliknij aby powiększyć <<

 

>> kliknij aby powiększyć <<


Życzymy Wszystkim udanego roku szkolnego :-)

>> FOTO galeria

 

 >> strona główna <<