14 lipca 2003, Rabka-Zdrój

Rabczańska młodzież

zamieszkała w "Mieście Dzieci Świata"

Burmistrz Miasta Rabki-Zdrój

Jesteśmy grupą uprawiającą sporty wrotkowe i desko-rolkowe. Jest to obecnie bardzo popularny, modny i  dostępny dla każdego młodego człowieka sport.

Ponieważ w naszym mieście nie ma obiektu, na którym moglibyśmy uprawiać ten sport, do tej pory wykorzystywaliśmy tereny użyteczności publicznej narażając się na niezbyt przychylne reakcje otoczenia.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wskazanie w naszym mieście miejsca gdzie moglibyśmy uprawiać jazdę na wrotkach i desko-rolkach.

Wyznaczenie miejsca na "Tor Desko-Rolkowy" byłoby korzystne zarówno dla nas, jak i dla całej społeczności lokalnej. Dotychczas pod naszym adresem padało wiele zarzutów z powodu:

• NIEUMYŚLNYCH uszkodzeń ogrodzeń, krawężników, murków oraz poręczy,

• ZAKŁÓCANIA spokoju kuracjuszy a także mieszkańców Rabki,

• NIEUMYŚLNEGO zagrożenia dla pieszych a także przejeżdżających samochodów.

Wiemy, że czasem nasza obecność jest uciążliwa dla mieszkańców miasta. „Uliczny” sport mógłby stać się bardziej bezpieczny dla nas wszystkich, a jego uprawianie w miejscu do tego przygotowanym dałoby szansę rabczańskiej młodzieży.

Odpowiednia lokalizacja obiektu sprzyjałaby mieszkańcom Rabki-Zdroju, wypoczywającym kuracjuszom, matkom z małymi dziećmi i wszystkim, którym ten sport dotychczas przeszkadzał.

Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o danie szansy rabczańskiej młodzieży. Niech Rabka-Zdrój rozszerzy swoją nazwę i stanie się:

"Miastem Dzieci i Młodzieży Świata"

Za pomyślne rozpatrzenie podania z góry dziękuje wdzięczna młodzież uprawiająca sporty wrotkowe i wrotkowo-rolkowe.

Pełna lista z podpisami przedstawicieli młodzieży

w liczbie 345 uczniów rabczańskich szkół znajduje się w dalszej części  pisma

skierowanego do Burmistrza Miasta Rabka-Zdrój