Tam gdzie muzyka gra

w rytmie Twojego serca…

A gdy znudzi nam się wsłuchiwanie w szum liści i wiatru, śpiew ptaków i tym podobne odgłosy natury, serdecznie zapraszam do naszej Muszli Koncertowej. Usytuowana jest w cieniu starych drzew, zaraz obok słynnej grającej fontanny.

Po co jeździć na festiwale do Opola czy Sopotu, podczas których zazwyczaj jest tłoczno, ciasno, a i tak nie widzi się nic, stojąc w tłumie sympatyków muzyki rozrywkowej, co dzieje się na scenie. Za to w naszym amfiteatrze (choć znajduje się w nim aż 800 miejsc) jest kameralnie, możemy mieć bezpośredni kontakt z artystami na scenie.

Muszę tutaj także wspomnieć o tym, że niewiele polskich uzdrowisk może się pochwalić własnym amfiteatrem, który daje możliwość organizowania wielu ciekawych imprez i koncertów. O prestiżu tego miejsca najlepiej świadczą koncertujący tutaj goście. Majka Jeżowska (honorowy mieszkaniec Rabki- Zdrój), Robert Gawliński, Grzegorz Turanu, Jose Torres, Anita Lipnicka, Eleni to tylko nieliczni artyści, którzy uprzyjemniali pobyt rabczańskim turystom oraz mieszkańcom. Gościliśmy też formacje muzyczne z Anglii i USA. Muzyka, która rozbrzmiewa w tym miejscu, jest naprawdę zróżnicowana. Oczywiście staramy się przede wszystkim przybliżyć turystom nasze góralskie dźwięki. Tutejsi muzycy oddali im całe swoje serce.

W tym roku 16- 17 czerwca, odbywa się już XXXI Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. Drugą, bardzo sławną imprezą jest Święto Dzieci Gór (25 lipca). W tym roku imprezę uświetni dobrze zapowiadający się koncert rabczańskiego zespołu „Majeranki”, tym razem z południową nutą, a mianowicie artystami z Portugalii.

Góralska muzyka to nie jedyna propozycja na tegoroczne lato. Wiemy, że nie wszyscy dostrzegają piękno w grze skrzypiec i ludowym śpiewie. Dlatego Miejski Ośrodek Kultury przygotował wiele innych ciekawych imprez:

• Koncert Orkiestry Dętej z Anglii ( 25 lipca)

• Koncert Orkiestry Dętej z Bawarii ( 29 lipca)

• Festiwal Bajek, którego nie mogłoby zabraknąć w Mieście Dzieci Świata. Ciekawe przedstawienia będziemy mogli podziwiać przez całe lato.

• Festiwal Breakdance, który planowany jest we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Jak widać amfiteatr jest otwarty na kulturę i muzykę

wielu pokoleń i narodowości.

Jednym słowem do wyboru do koloru! Całe lato panuje tu wesoła, wakacyjna atmosfera. Taki klimat każdego zachęca do zabawy i cieszenia się chwilą. Jako ciekawostkę podam, że dawniej w miejscu, gdzie teraz stoi amfiteatr, znajdowały się korty tenisowe.

Martyna Klocek